Ders Anlatım Eğitim Blogu,Öss,Sbs,Dersler

fizik, kimya, biyoloji, ingilizce, öss, sbs, öğretmenler

Devamını Oku »

TÜRKİYE’NİN HİDROELEKTRİK POTANSİYELİ

Bir ülkede, ülke sınırlarına veya denizlere kadar bütün doğal akışların % 100 verimle değerlendirilebilmesi varsayımına dayanılarak hesaplanan hidroelektrik potansiyel, o ülkenin brüt teorik hidroelektrik potansiyelidir.

Devamını Oku »

Yeryüzünün tamamı yerleşmeye uygun değildir. Doğal ve ekonomik kökenli bazı etmenler yerleşmeleri sınırlamaktadır. Dünyada yerleşmeye uygun alanlara Ökümen alan denir.

Devamını Oku »

Haşhaş:

Devamını Oku »

Türkiye’de çıkarılan önemli madenler

Demir: En zengin demir yataklarımız, Divriği (Sivas), Hekimhan ve Hasançelebi (Malatya), Edremit (Balıkesir), Dikili ve Torbalı (İzmir) ve Simav (Kütahya) çevresinde bulunmaktadır.

Devamını Oku »

{ … } küme         {  } , Ø  boş küme

Devamını Oku »

Kutup Bölgeleri:
Arktika ve Antarktika
Karalarda buzdan kalın bir zırh ve donmuş toprak, denizlerde buzdağları, çok soğuk ve güneşsiz bir kış. İnsan kutup bölgelerini böyle düşünüyor. Yaşam koşullarının ağırlığı nedeniyle bu bölgeler bugüne değin insanların yıkıcı müdahalesinden kurtulmuş. Kutupların gerek atmosfer, gerekse dünya iklimi üstündeki düzenleyici etkileri ise tartışılmıyor bile. Kutup buzlarındaki bir erimenin yeryüzü çapında iklim değişikliklerine yol açacağı, bunun da tüm insanlık için çok kötü sonuçlar vereceği biliniyor.

Devamını Oku »

KATI VE TEHLİKELİ ATIKLAR
(Çöpler, toksik endüstriyel atıklar vs)

– Katı ve tehlikeli atık envanterinin olmaması.

Devamını Oku »

Türkiye’de Tarım adlı sunum nihayet bitti.Yaklaşık bir aydır üzerinde çalıştığımız sunumda ülkemizdeki tarım ürünlerini tarımı etkileyen faktörleri yeni yöntem teknikleri kısacası tarımla ilgi konularda A dan Z ye herşeyi incelemeye çalıştık.Öss’de çıkmış sorularlada destekledik.Ve bugune kadar bu konuda yapılmış en kapsamlı sunum olduğunu düşünüyoruz.Buyrun linkler görüşlerinizi bekliyoruz…hatamız gözden kaçırdığımız noktalar varsa belirtirseniz sevinirim…

Devamını Oku »


Devamını Oku »

Pi SAYISININ TARİHÇESİ

Kaynaklar pi sayısı için, ilk gerçek değerin, Archimedes tarafından kullanıldığını belirtir. Archimedes; pi sayısının değerini hesaplamak için bir yöntem vermiş ve pi değerini 3+1/7 ile 3+10/71 arasında tespit etmiştir. Bu iki kesrin ondalık sayı karşılığı 3,142 ve 3,1408 dir. Bu iki değer, pi sayısının, bugünkü bilinen gerçek değerine çok yakın olan bir değerdir. Ancak Archimedes’in gençlik yıllarında Mısır’da uzun bir süre öğrenim gördüğü bilinmekte.

Devamını Oku »

SORU-1 Hollanda nın gelişmiş ülkeler sınıfında olması tarımı nasıl etkilemiştir.

Devamını Oku »

İNSANLIĞI TEHDİT EDEN BAZI OLAYLAR

1.Dünya’mızda Bazı Canlı Türlerinin Yok Olmasının Doğal Dengeye Etkisi:

Devamını Oku »

KASIRGALAR VE OLUŞUMLARI

2004 yılının Eylül ayında Karayip denizini, Doğu Amerika sahillerini ama özellikle de Grenada adasını vuran Ivan kasırgasının ardında bıraktıklarının yalnızca bir kısmını bile görmek, bu korkunç doğa olayının gücünü ve onun karşısında insanın çaresizliğini bir kez daha hatırlattı. Grenada Ivan kasırgasının yaralarını hala sarmaya çalışıyor.

Devamını Oku »


Bedava İlan Verme